top of page
Tarptautinis projektas"Konkurencingas jaunimas - Europos ateitis"

2016 m. lapkričio 25 d Trakuose „Tony Resort“ viešbučio konferencijų salėje vyko tarptautinio projekto "Konkurencingas jaunimas - Europos ateitis" renginys.

Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos, skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Jį inicijavo asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“. Projektas prasidėjo 2015 metais birželio mėnesį ir tęsėsi iki šių metų lapkričio 30 d., vyko Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre bei Lietuvoje. 

Mūsų gimnazijos komandą konferencijoje atstovavo Kasparas Zulonas, Augustė ir Rugilė Chmieliauskaitės. Renginio metu mokiniai išklausė Lietuvos Neformaliojo Ugdymo Asociacijos, Lietuvos Projektų Vadybos Asociacijos darbuotojų, Kauno Technologijos universiteto dėstytojų pranešimus apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes jaunimui, supažindino su IT naujoves ir patys pristatė savo komandų sukurtus IT projektus.

2016 m.

Rumunijoje Targoviste mieste startavo projektas „Robotics ON“

Kovo 18-22 dienomis startavo tarptautinis projektas „Robotics ON“ Rumunijoje Targoviste mieste „Colegiul Naţional Constantin Carabella” vidurinėje mokykloje. Projekte dalyvavo keturios šalys: Rumunija, Lietuva, Italija ir Vengrija. Lietuvai atstovavo mūsų mokyklos septyni mokiniai ir mokytoja.

Tai buvo pirmasis mokinių susitikimas. Kiekvienos šalies komandą sudarė po šešis arba septynis mokinius. Mūsų komandą sudarė mokytoja Aldona Tylaitė, Laura Vanagaitė, Ieva Petraškaitė, Aistė Vilkaitė, Kamilė Kirstukaitė, Patricija Beinorytė, Emilija Bieliauskaitė ir Lukas Varnas.

Pirmą projekto dieną ryte susirinkom Targoviste miesto teismo rūmų bibliotekoje, kur kiekviena komanda pristatė savo šalį ir apie robotikos modulį vystomą savo mokyklose. Po išsamių prisistatymų projekto dalyviams buvo aprodyti teismo rūmai ir papasakota apie šalies teisinę sistemą. Po pietų apsilankėme vietos universitete, kur buvome suskirstyti į grupes ir pradėjome mokytis kurti projektus. Grupės buvo sudarytos iš skirtingų šalių narių, taigi darbas grupėse vyko anglų kalba.

Antrą projekto dieną ryte susirinkome mokykloje kur kiekviena komanda užbaigė kurti savo projektą. Pertraukų metu buvo demonstruojami robotai, kuriuos sukūrė „Constantin Carabella” mokyklos mokiniai, taip pat kelios kompanijos pristatė savo robotus, 3D - spausdintuvą, kurio detalės buvo išspausdintos 3D - spausdintuvu. Pasibaigus užsiėmimams aplankėme „Chindia Tower“ į kurį užlipus atsiveria graži miesto panorama.

Trečią projekto dieną ryte susirinkom universitete ir jau dirbom savo šalių komandose kur mokėmės dirbti su programa „Excel“, kurios pagalba planavom projektus ir skirstėm darbus.

Ketvirtą projekto dieną keliavom į Sinają, aplankėme Pelešo pilį arba kitaip sakant karališkosios šeimos vasaros rezidenciją. Rūmai laikomi vienu iš Rumunijos architektūros šedevrų. Juose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Ją projektavo vokiečių architektas, statė per dešimt metų, pilyje buvo įrengta daug židinių, bet jie tik tam, kad paslėptų radiatorius, nes buvo įrengtas centrinis šildymas. Vakare buvo atsisveikinimo vakaras, kur praleidom smagiai laiką kartu.

Penktą projekto dieną ryte susirinkom ir užbaigėme pradėtus trečiadienio darbus.

Emilija Bielskytė Ib klasė 2018 m.

SKAITMENINIŲ POKYČIŲ PROJEKTAS „SAMSUNG MOKYKLA ATEIČIAI“
bottom of page